ms ofis mobilyaları
30884bizi-taniyin

Blog

Ofis deyip geçmeyin

23-09-2014
Ofis deyip geçmeyin

Günümüzde artan iş yoğunluğu, günümüzün büyük bir bölümünü harcadığımız ofislere de yansıyor. Vakitlerinin önemli bir kısmını ofislerinde harcamak zorunda kalanlar işverenler, ofislerinde genel olarak dinlenme odası tasarımına da yer vermeye başladılar.

Artık nerdeyse her sektörde gece yarılarına kadar süren mesailer, peş peşe gerçekleştirilen iş toplantıları, ofisler de soluk alıp, iş stresinden bir an olsun uzaklaşabilecek mekân ihtiyacını arttırıyor. Kendisinin ve çalışanlarının yaşam konforunu düşünen işverenler, bu gereksinim doğrultusunda ofislerinde toplantı salonu, dinlenmelik alanları, lobi, kabul yeri, dinlenme alanları, mescit gibi alanlar ekliyorlar.

Artan rekabet ortamı haliyle, iş dünyasında daha uzun mesai saatlerine ve dolayısı ile daha fazla yorgunluk anlamına geliyor. Bunun sonucunda ise yorgun düşen patron, kendisi ve çalışanları için ofis içerisinde değişiklik yapma yöntemlerini araştırıyor.

Özellikle son yıllarda ofis içinde tasarlanan dinlenme ve sosyal donatı fikirleri giderek artıyor. Günün büyük bölümünü ofisinde geçiren çalışanlar için kısa aralıklarla kestirebilecekleri, kendilerini dinleyebilecekleri dinlenme odaları artık lüks olmaktan çıkıp, ihtiyaç haline geliyor. Bu odalara yerleştirilen masaj koltuğu, tek kişilik şık kanepe, ayakları dinlendirecek puf, ses ve görüntü sistemleri günün yorgunluğunu atmaya olanak sağlıyor. Şu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek ki iş yaşamından ortalama olarak 40 dakika uzaklaşmak, kişiye güne yeni başlama algısı ve haliyle bu enerjiyi veriyor. Ofislerde tasarım sonucu ortaya gelen bu dinlenme odaları kişiler için adeta tedavi odaları haline geliyor.

Çin Malından Uzak Dur

23-09-2014
Çin Malından Uzak Dur

Evet. Dünyanın tüm ülkelerinde ve her sektörde olduğu gibi, mobilya sektöründe de dayanıksız çin malları yerli üreticiyi zor durumda bırakıp ülke ekonomisini olumsuz etkilediği gibi, dayanıksız ve kısa ömürlü olup, üretildiği malzemelerin kimyasal yapısından dolayı insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca bu ürünler kanserojen madde içerdiğinden, dönüşü olmayan hastalıklara yol açmaktadır.Çin ve uzak doğunun tüm dünyayı saran kalitesiz ve sağlıksız ürünleri, Türk ve avrupalı mobilya üreticilerinin en büyük sorunlarından biri. Her geçen gün ivme kazanarak artan haksız rekabet ortamı, bu vesileyle Türk mobilya üreticilerini harekete geçirdi. Sektörün önümüzdeki yıllarda önemli fırsatları arasında yer edinen ihracat alanı, yerli üreticiler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görünüyor. Türkiye ve avrupada önüne geçilemeyen bir sürat ile tüketilen çin mallarına karşın çin ve uzakdoğulu zengin kesim ise çin malları yerine avrupa ve Türk mallarını tercih ediyor. Yapılan araştırmalara göre çin mallarını en çok tercih eden kesimin düşük gelir seviyesine sahip olan kişiler, yalnız yaşayanlar ve öğrenciler olduğu belirtiliyor.

Ofislerde konfor için bilim dalı ergonomi

23-09-2014
Ofislerde konfor için bilim dalı ergonomi

Günümüz teknolojisinin sürat ile gelişimi ve özellikle bilgisayar kullanımının neredeyse her meslek kolunda yaygın bir şekilde kullanılması, bununla orantılı bir biçim de ofis tarzın da çalışmanın büyük ölçüde artmasına imkân sağlamıştır. Herkesin bildiği üzere ofis ortamlarında ki klasik araç ve gereçler,  yerlerini bilgisayarlara terk etmiştir. Bahsettiğimiz şartlar, ofislerde değişimi zorunlu bir hale getirmiştir.

 

Genel olarak, insan ve yaptığı iş arasında ki uyumu sağlamayı hedef edinen ergonomi sosyal anlamda yaşamı iyileştirme çabası olarak da düşünülebilir. Ofisler de ergonomik unsurların sağlanması, çalışanların verimini ve tabii ki memnuniyetini arttıracak ve ortaya çıkabilecek mesleki hastalıkların da önlenmesini sağlayacaktır. Ofisler, insanların toplu olarak ve uzun süre bir arada bulundukları yerler olduğundan daima bakımlı ve temiz olmasına özen gösterilmelidir. Çalışanların vücut ölçülerine göre ayarlanabilir çalışma koltukları tercih etmek yararınıza olacaktır. Ofisler sık sık havalandırılıp içeride hava sirkülâsyonu sağlanmalıdır. Aydınlatma ve ışık kaynakları mümkün mertebe tavan hizasına yakın olmalıdır. İnsanı, çalışması sırasında inceleyip mercek altına alan bir bilim dalı da ergonomidir. Bir taraftan çalışanların doğal yeteneklerinin ve hayal gücünün ortaya çıkarılması ve mevcut kapasitenin geliştirilmesi hedeflenirken, diğer taraftan insan ve makine sistemlerinin kapasitesi arttırılmaya çalışılır. Ofisler de ergonomik şartların çalışanlara ve şartlara uyumluluğu emek, zaman ve para kaybını en aza indirirken, üretim ve hizmet kalitesini arttırmakta ve personelin iş verimliliğini olumlu yönde etkilemektedir.

Ofisiniz İçin Renk Tavsiyeleri

23-09-2014
Ofisiniz İçin Renk Tavsiyeleri

Ofis ve şirketlerde uygulanacak renk seçimi sektöre ve verilen hizmete göre belirlenmelidir. Örneğin; çok ilginç gibi gelse de yapılan araştırmalara göre kırmızı rengin yoğun olarak kullanıldığı mekânlarda kişilerin iştahının açıldığı ve aynı zamanda öfkeyi çağrıştırdığı ortaya çıktı. Günümüz ofislerinde artık alışılagelmişin dışında renkler tercih edilirken, farklı dekorasyon ve uygulamalar başladı. Esas temel çalışanların verimli olması ve akabinde ise müşterilerin gözüne hitap etmektir. Ancak tüm bunlar yapılırken renk kombinasyonuna dikkat edilmesi gerekiyor. Yanlış renk kombinasyonun getirdiği renk seçimi maalesef çalışanın konsantrasyonunu olumsuz yönde etkiliyor. Ofiste kullanılacak renk tercihinin ne iş yapılacağıyla yakından bir ilişkisi var. Bir reklam şirketinde, duvar siyaha boyanabilir, kırmızı, beyaz, istenilen renkte parlak mobilyalar tercih edilebilir. Ancak bir danışmanlık şirketi için ofis tasarlanacaksa, o zaman seçilecek renklerin ikincil tonlarda olması gerekiyor. Beyaz ile yumuşatılmış veya birbiri ile karıştırılmış ana renkler bu durumda daha geçerli olabilir. Rengârenk çalışma ortamları dikkat dağınıklığına sebep olmasından ötürü uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Resmi yerler daha ziyade griyi tercih ediyor. Fakat beyaz, yeşil ve mavi de işyerlerinde kullanılan yaygın renklerden.

Ofis Mobilyaları Sektöründe Türkiye dünya bir dünya devi

23-09-2014
Ofis Mobilyaları Sektöründe Türkiye dünya bir dünya devi

Şöyle bir düşündüğümüzde İşyerlerimiz ve ofislerimiz, aslında hayatımızın büyük bir bölümünü tükettiğimiz yerler olduğunu göreceğiz. Sabah erken saatlerde, akşama, hatta ekseriyetle gece yarılarına kadar vaktimizi tükettiğimiz ve bundan dolayı da zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mekânlardır. Böylesine zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz mekânlardaki mobilyalar da en az evimizdeki mobilyalar kadar önemlidir. Ofis mobilyaları ya da diğer bir ismiyle büro mobilyaları geniş bir ürün gamına sahip olup, çoğu ofis mobilya üreticisinin geleneksel anlayışının dışında son derece farklı bir çeşitliliğe sahip ofis mobilyaları üretimi de bulunmaktadır.

 

Ofiste tercih edilecek renklerden, tasarıma kadar ofis sektöründeki bu farklılıklar sayesinde mutlak suretle her kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilecek ofis mobilyası bulmak mümkündür. Türkiye nin hızla gelişen üretim hacmi ve bununla doğru orantılı olarak artan ihracat yüzdesine baktığımızda, artık dünya ofis mobilyaları pazarında Türkiye olarak söz sahibi olduğumuzu görmek hiç de zor değildir.

Web sitemiz hakkında

23-09-2014
Web sitemiz hakkında

Sektörümüz ofis mobilyaları kapsamında model ve ürün arayışlarınıza rahatlıkla ulaşabilmeniz için hazırlanmış olan bu web sitemizde, istediğiniz tasarıma veya ürün grubuna site içerisinde kaybolmadan ve vakit kaybetmeden erişebileceğiniz bir yapı oluşturmak istedik. Yeni arayüz ile hizmet vermeyi hedeflediğimiz bu bu web sitemizde statü bazlı ayrıştırılmış ürün kategorileri içerisinde yüzlerce ofis mobilya çeşidini yerleştirdik. Makam, yönetici, personel, çalışma, çok kişilik, toplantı, karşılama, ağırlama ve arşivleme statülerinden dilediğiniz ürün kategorilerini inceleyebilirsiniz. Standart ürün grupları, ek hizmetlerimiz ve firmamız hakkındaki tüm sayfalara hızlıca ulaşabilmek için site haritası sayfamızı da inceleyebilirsiniz...

teknik ofis blog yayında
23-09-2014

Değerli site ziyaretçimiz,

Blog sayfamızda periyodik aralıklarla yayınlayacağımız konular, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini hedefleyen içerikler olacaktır. Mağazalarımız, teşhir ettiğimiz ürün grupları, hizmetlerimiz, ürün kampanyaları ve firmamız hakkındaki ek bilgilerin bulunacağı bu sayfa sayesinde firmamız veya sektörümüz hakkında bilgi edineceksiniz.

ekonomi, ergonomi ve tekniğin buluştuğu tek adres...
© 2014 TEKNİK OFİS MOBİLYALARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TEKNİK OFİS MOBİLYALARI - www.teknikofis.comMağaza Merkez

Masko Mobilyacılar Sitesi 5 B Blok No:14
İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel: 0212 675 00 43
Faks: 0212 675 00 07
Mağaza Şube

Masko Mobilyacılar Sitesi 5 A Blok No:19-21-23
İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel: 0212 675 03 06
Faks: 0212 675 12 22

masko mobilyacılar sitesi, garanti, yapı kredi, finansbanka (visa master) kartları online alım imkanı, rapidssl