ms ofis mobilyaları
 
makam koltuğu arka resim
Makam Koltuğu
Yıldız Ayaklı Misafir Koltuğu
Toplantı Koltuğu
Ahşap Cilalı Büro Koltuk Takımı
K107

Ahşap Cilalı Büro Koltuk Takımı

Kategori : Makam Koltukları
Ürün Etiketleri : , ,

"büro koltuk takımı kolları ve ayakları ahşap üzeri cilalı, baklava dikişli deri veya kumaş, istenilen renklerde üretim"ÜRÜN AİLESİ
K107M Makam Koltuğu
Makam Koltuğu
K107YM Yıldız Ayaklı Misafir Koltuğu
Yıldız Ayaklı Misafir Koltuğu
K107T Toplantı Koltuğu
Toplantı Koltuğu

Deri Renk Seçenekleri
Siyah
Siyah - Toskana 01
Toskana 01
Kahve
Kahve - Toskana 02
Toskana 02
Beyaz
Beyaz - Toskana 03
Toskana 03
Bej
Bej - Toskana 04
Toskana 04
Kırmızı
Kırmızı - Toskana 06
Toskana 06
S Kahve
S Kahve - Toskana 08
Toskana 08
Tüm renkleri aç >>

Büro Takımı Için Cilalı Ahşap Koltuk Grubu, Baklava Dikişli, Deri Döşemeli

Ahşap ağırlıklı tasarlanan mekânlar, ağır görünümlüdür. Bu görünüme ulaşılması için ilk olarak mekânda bulunan zemin, duvar, aydınlatma, masa tasarımı, koltuk seçimi v.s. hususlara dikkat edilmelidir. Ahşap konusu büyük uğraş ve dikkat isteyen bir husustur. En ufak hatanız düzenin bozulmasına neden olabilir. Renk seçimi, hangi cins ahşabın kullanılması gerektiği, hangi cins ahşabın ne tür modellerde kullanılabileceği önemlidir.

Ahşap ayaklı, ahşap kollu makam koltuğumuzun kolçak ve ayak renklerini mekânınızda kullanılan ya da kullanılacak olan tüm ahşap renklerine göre renklendirilmektedir. Kolçaklar özel hassasiyet gösterilerek tasarlanan forma uygun şekilde imal edilir. Ardından istenilen renkte boyanarak cilalanması yapılır. Üzerinde kullanılan cila çizilmesini ve ufak tefek darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Kolçaklar çift kademelidir. Birbirine paralel iki parçadan imal edilmektedir. Üst kısmında, süngerli deri kaplı parça mevcuttur. Koçaklar gövdeye oturma ve sırt kısmı olmak üzere iki farklı yerden bağlanmıştır.

Gövde en dış kısımda 10mm. Kalınlığında fırınlanmış ahşap kontradan imal edilmiş ve üzeri deri döşeme ile kaplanmıştır. Bu dış kontraya iç kısımdan baştan aşağıya 7cm. Kalınlığında 36 dansite yoğunluğunda gri süngerle kaplı olan ikinci bir kontra bulunmaktadır. En dış kısımda ise büro koltuğunun yüzünü tamamen kaplayan pet bulunmaktadır. Pet de bulunan çapraz dikişler koltuğun görüntüsündeki zarafeti belirlemektedir. Gövde üzeri deri veya kumaş malzeme ile kaplanması mümkündür. Deri malzeme koltuğun detaylarını daha belirgin kılar ve temizlenmesi daha kolaydır. Deri malzemede istenilen renk, parlak ve mat seçenekleri ile desenli seçeneklerimiz de mevcuttur.

Büro makam koltuğunda ve çalışma koltuğunda kullanılan mekanizma, statüsü itibari ile oturma ve sırt kısmını aynı anda hareket ettirir. Ayrıca bu mekanizma beşik hareketini gerçekleştirmemizi de sağlar. Yaylanma sertliğini ayarlamamızı sağlayan ufak helezoni topuz, amortisör kolu ve sırt açısını sabitlemek için makas kontrol kolu mekanizma üzerinde bulunmaktadır.

Koltuğumuzun kendi ekseninde dönmesini ve yukarı aşağı hareketlerini gerçekleştirmemizi sağlayan amortisör mekanizmanın alt kısmında yer alan konik sistem için tornalanmış alana adapte edilmiştir. Uzun sırtlı büro makam koltuğu koltuk grubunun tamamının kolları ve ayakları ahşap üzeri cila uygulamalıdır. Sırt fonları yatay ve çapraz baklava şekilli dikişli,Grubunun ailesi makam koltuğu, şef koltuğu ve yıldız ayaklı misafir koltuğundan oluşuyor.

Genelde 1 makam koltuğu ve 2 adet misafir koltuğundan oluşur. Şef koltuğu ise ister takıma yönetici vasfıyla yerleştiriliyor veya talebe bağlı olarak bilgisayar çalışma koltuğu, toplantı koltuğu veya büro personel koltuğu olarak kullanılıyor. Ürünlerimiz deri veya kumaş olarak istenilen renklerde üretilir.

Koltuk takımında kullanılan koltuklarda kontra kalınlığı 12mm olup, koltuğun oturak ve sırt kısımlarına kolçak bağlayabilmek için 2mm kalınlığında metal sac yerleştirilmiştir. Koltuğun mono blok iskeleti yani gövdesi kayın kontrplak malzemeden üretilmiştir. Sünger kalınlığı 8cm olup, yüksek yoğunlukta dansite de yumuşak hissiyatlıdır. Büro koltuğunda kullanılan koltuklarda alt taban sünger döşemesi üzerine 14 dan sitelik beyaz sünger döşenmiştir. Kolları ve ayakları lamine kontradan yapılmış olup, su bazlı boya atılıp üzeri verniklenmiştir.

Yorum yazmak ister misiniz?

ekonomi, ergonomi ve tekniğin buluştuğu tek adres...
© 2014 TEKNİK OFİS MOBİLYALARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TEKNİK OFİS MOBİLYALARI - www.teknikofis.comMağaza Merkez

Masko Mobilyacılar Sitesi 5 B Blok No:14
İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel: 0212 675 00 43
Faks: 0212 675 00 07
Mağaza Şube

Masko Mobilyacılar Sitesi 5 A Blok No:19-21-23
İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel: 0212 675 03 06
Faks: 0212 675 12 22

masko mobilyacılar sitesi, garanti, yapı kredi, finansbanka (visa master) kartları online alım imkanı, rapidssl